AKTUELNA PITANJA U VEZI SA PRIMENOM PROPISA O PDV I PROPISA O ELEKTRONSKOM FAKTURISANJU: Paragraf organizuje vebinar 16. aprila 2025. godine
Kompanija Paragraf organizovaće, 16. aprila 2025. godine, vebinar na temu “Aktuelna pitanja u vezi sa primenom propisa o PDV i propisa o elektronskom fakturisanju”.
Imajući u vidu česte izmene propisa o PDV i propisa o elektronskom fakturisanju, u praksi postoji veliki broj nedoumica u pogledu primene ovih propisa. Za ovaj vebinar izabrali smo dve teme koje ćemo analizirati, a to su: pravo na odbitak prethodnog poreza i ispravnost fakture kao uslov za ostvarivanje ovog prava i storniranje računa i evidentiranje storniranih računa u evidencijama SEF.
Učesnici vebinara imaće priliku da čuju instruktivna objašnjenja u vezi sa praktičnom primenom pravila koja se odnose na ostvarivanje prava na odbitak prethodnog poreza, kao i pravila kojima se uređuje storniranje faktura i njihovo evidentiranje u evidencijama SEF.
Vebinar je namenjen računovođama, finansijskim direktorima, poreskim savetnicima, kao i svim drugim licima koja u svom poslovanju primenjuju propise o PDV i propise o elektronskom fakturisanju.
Teme vebinara:
- Aktuelna pitanja u vezi sa pravom na odbitak prethodnog poreza i ispravnost računa kao uslov za ostvarivanje ovog prava
- Storniranje faktura i evidentiranje storniranih faktura u evidencijama SEF
Predavač:
- Aleksandar Milanović - glavni i odgovorni urednik stručnog časopisa “Poresko-računovodstveni instruktor”
- Olica Pješčić - pomoćnik glavnog i odgovornog urednika stručnog časopisa “Poresko-računovodstveni instruktor”
Detaljne informacije o vebinaru (način prijave, informacije u vezi sa kotizacijom i ostale korisne informacije) možete saznati na stranici “Aktuelna pitanja u vezi sa primenom propisa o PDV i propisa o elektronskom fakturisanju“.
Izvor: Redakcija Paragraf Lex, 20.03.2025.